O mne

Ako pomáham rodičom

Mgr. Jana Pečarková

V rokoch 2013 - 2016 som pracovala ako logopéd v Mestskej poliklinike v Šuranoch

V novembri 2016 som absolvovala medzinárodný kurz HANEN Na rozprávanie treba dvoch® v Ríme o komunikačných stratégiách 

V súčasnosti pracujem v Centre poradenstva a prevencie v Námestove.

Od mája 2023 zakladám akadémiu www.kurzy.nehovorinecakajte.sk kde môžete nájsť logopedické materiály zdarma a ďalšie online produkty a videokurzy pre vás a vaše dieťa.

Vidieť ste ma mohli aj v Dámskom klube (minúta 52:43) https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14057/358973#3168

Veľa rodičov hľadá informácie na internete, je ich však veľa a nie vždy sú jasné, zrozumiteľné a zároveň odborné. Dlho mi na trhu chýbala publikácia, ktorá by tieto kritériá spĺňala.

Preto som v roku 2022 napísala knihu "Logopédia včas - otázky a odpovede". Nájdete v nej vyše 100 najčastejších otázok, ktoré sa ma rodičia na logopédií pýtajú - a odpovede na ne. Stručné, zrozumiteľné, odborné, nápomocné. Verím, že nájdete odpovede aj na tie vaše!

Knihu nemusíte čítať od prvej strany po poslednú - nájdite tie "svoje" otázky a prečítajte si, čo vás naozaj zaujíma.

Navyše v nej nájdete krásne veľké oromotorické kartičky na rozhýbanie artikulačných orgánov.

S vydavateľstvom RAABE spolupracujem intenzívne, píšem články a robím školenia pre učiteľov vašich detí:
https://raabeakademia.sk/courses/dieta-s-narusenou-komunikacnou-schopnostou-v-ms/

Už počas vysokej školy som sa aktívne zúčastňovala odborných seminárov a školení. Mojou srdcovou záujmovou aktivitou bolo viesť a školiť mladých dospelých v dobrovoľnických aktivitách. Aj to prispelo k formovaniu môjho profesionálneho záujmu. Rada pomáham rodičom, ktorým viem citlivo a zrozumiteľne podať potrebné informácie. V apríli 2016 sa narodil môj krásny prvý synček, v januári 2018 krásne dievčatko. Počas materskej dovolenky som nelenila a venovala sa tomu, čo ma baví, naďalej. Takto:

Poznáte ma z Modrého koníka

Môj nick je "logopedička" a je to priam magnet pre maminky, ktorým sa reč ich ratolestí nepozdáva. Mnohým som nezištne a s nasadením odpisovala kým môj malinký spal. Maminky, dúfam, že som Vám pomohla rozhodnúť sa pre logopédiu, motivovať svoje dieťa k cvičeniu či upokojiť rozrušenú dušičku. 

Aktivko, o.z.

Občianske združenie Aktivko sme založili so spolužiačkami ešte počas vysokej školy.  Vzniklo pre všetkých rodičov a príbuzných, ktorí majú pochybnosti. Prináša informácie a osvetu o logopédií v podobe článkov, iniciatív a prednášok napr. v materských centrách. O.i. aj online zdarma konzultácie s logopédom.

V zahraničí bez logopéda

je Facebook skupina, ktorú som založila pre maminky v zahraničí. Sú v nej aj logopédi, aj maminky. Môžu tak zdieľať svoje skúsenosti, postrehy, pomôcky, novinky zo zahraničia ohľadom logopedickej starostlivosti, či poradiť sa s niektorým z logopédov.


Čítajte viac o oneskorení v reči

Nehovorí? Nečakajte! kurz pre rodičov a ďalšie materiály
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!