Kto  je "Nehovorí - nečakajte"?

Nehovorí? Nečakajte! 

vzniklo pôvodne ako projekt občianskeho združenia Aktivko. Jeho cieľom bolo šíriť osvetu o logopédií. Prostredníctvom blogu, prednášok a konzultácií nezištne pomáhať rodičom, ktorých deti začínajú neskoro rozprávať. So stúpajúcim záujmom však bolo neúnosné tvoriť projekt ako dobrovoľníctvo jednej osoby bez nároku na návrat nákladov. Preto sme vytvorili tím, ktorý vkladá energiu do hodnôt, ktorým veríme. Postupne formou živnosti rozširujeme našu ponuku o logopedické pomôcky, online kurzy, informačné materiály a webináre prostredníctvom online akadémie pre prihlásených užívateľov na internetovej adrese: https://kurzy.nehovorinecakajte.sk 
V online akadémií nájdete logopedické materiály, podcasty a online kurzy pre rodičov a čoskoro i pre deti. Online kurzy nenahradzujú osobnú logopedickú intervenciu.

Zakladateľka: Mgr. Jana Pečarková

V rokoch 2013 - 2016 som pracovala ako logopéd v Mestskej poliklinike v Šuranoch

V novembri 2016 som absolvovala medzinárodný kurz HANEN Na rozprávanie treba dvoch® v Ríme o komunikačných stratégiách 

V súčasnosti pracujem v Centre poradenstva a prevencie v Námestove.

Od mája 2023 zakladám akadémiu www.kurzy.nehovorinecakajte.sk kde môžete nájsť logopedické materiály zdarma a ďalšie online produkty a videokurzy pre vás a vaše dieťa.

Veľa rodičov hľadá informácie na internete, je ich však veľa a nie vždy sú jasné, zrozumiteľné a zároveň odborné. Dlho mi na trhu chýbala publikácia, ktorá by tieto kritériá spĺňala.

Preto som v roku 2022 napísala knihu "Logopédia včas - otázky a odpovede". Nájdete v nej vyše 100 najčastejších otázok, ktoré sa ma rodičia na logopédií pýtajú - a odpovede na ne. Stručné, zrozumiteľné, odborné, nápomocné. Verím, že nájdete odpovede aj na tie vaše!

Knihu nemusíte čítať od prvej strany po poslednú - nájdite tie "svoje" otázky a prečítajte si, čo vás naozaj zaujíma.

Navyše v nej nájdete krásne veľké oromotorické kartičky na rozhýbanie artikulačných orgánov.

S vydavateľstvom RAABE spolupracujem intenzívne, píšem články a robím školenia pre učiteľov vašich detí:
https://raabeakademia.sk/courses/dieta-s-narusenou-komunikacnou-schopnostou-v-ms/Už počas vysokej školy som sa aktívne zúčastňovala odborných seminárov a školení. Mojou srdcovou záujmovou aktivitou bolo viesť a školiť mladých dospelých v dobrovoľnických aktivitách. Aj to prispelo k formovaniu môjho profesionálneho záujmu. Rada pomáham rodičom, ktorým viem citlivo a zrozumiteľne podať potrebné informácie. V apríli 2016 sa narodil môj krásny prvý synček, v januári 2018 krásne dievčatko. Počas materskej dovolenky som nelenila a venovala sa tomu, čo ma baví, naďalej. Takto:

Poznáte ma z Modrého koníka

Môj nick je "logopedička" a je to priam magnet pre maminky, ktorým sa reč ich ratolestí nepozdáva. Mnohým som nezištne a s nasadením odpisovala kým môj malinký spal. Maminky, dúfam, že som Vám pomohla rozhodnúť sa pre logopédiu, motivovať svoje dieťa k cvičeniu či upokojiť rozrušenú dušičku. 

Aktivko, o.z.

Občianske združenie Aktivko sme založili so spolužiačkami ešte počas vysokej školy.  Vzniklo pre všetkých rodičov a príbuzných, ktorí majú pochybnosti. Prináša informácie a osvetu o logopédií v podobe článkov, iniciatív a prednášok napr. v materských centrách. 

V zahraničí bez logopéda

je Facebook skupina, ktorú som založila pre maminky v zahraničí. Sú v nej aj logopédi, aj maminky. Môžu tak zdieľať svoje skúsenosti, postrehy, pomôcky, novinky zo zahraničia ohľadom logopedickej starostlivosti, či poradiť sa s niektorým z logopédov.


Kontaktujte ma

prostredníctvom formulára alebo e-mailom: nehovorinecakajte@gmail.com

Čítajte viac o oneskorení v reči

Nehovorí? Nečakajte! kurz pre rodičov a ďalšie materiály
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!