Pripravili sme pre Vás z CŠPP v Námestove 2 krásne ilustrované brožúrky o efektívnych komunikačných stratégiách a o využití rutín tak, aby ste Vaše dieťa stimulovali NAPLNO a aby sa od Vás mohlo učiť reči čo najefektívnejšie. Prajeme Vám príjemné čítanie a veľa rečových úspechov! ;-)

Prečítajte si autentickú výpoveď dospelého dyslektika. Ako bojoval so svojimi problémami v detstve, v školskom kolektíve. Ako sa jeho problémy s čítaním a písaním prejavujú v dospelosti, či ovplyvnili aj jeho neskoršie rozhodnutia. A ako si napriek nim našiel svoju šťastnú cestu životom a zažil úspechy. Článok pre Vás pripravila Mgr. Daniela...

Ako vyzerá sedenie na logopédií? Ako dlho trvá? Budem vovnútri alebo budem čakať vonku? Čo sa očakáva od môjho dieťaťa? Máme sa na to nejako pripraviť? Čo môžem od logopédie očakávať? ... toto sú časté otázky rodičov, ktorí sa s dieťaťom chystajú k logopédovi po prvý krát.

Moja rodina sa s našim bábätkom rozpráva veľmi detsky. Bojím sa, aby nezačalo rozprávať zle. Je to správne?

Milá pani učiteľka! Náš Miško k Vám práve nastúpil do škôlky. Je veľmi šikovný, múdry a má rád deti. Oneskoruje sa však v reči a preto mu niekedy nie je dobre rozumieť. Chcem sa s Vami podeliť o pár rád, ako mu môžete pomôcť začleniť sa do kolektívu. Starostlivo sme ich s pani logopedičkou vybrali:

NORMÁLNY. Slovo tak často skloňované a tak často nenávidené. Žiaden samozvaný znalca Vám nemôže tvrdiť, čo je, a čo nie je normálne. Ak však o "norme" hovoríme v logopédií, medicíne, či iných vedných odboroch, jedná sa o výlučne matematický pojem. Ktorý nám môže často pomôcť odhaliť problém už v jeho začiatkoch.

Často počúvam, ako sa deti s oneskoreným vývinom reči "odrazu posunuli" po nástupe do škôlky. Stalo sa to aj mnohým deťom, s ktorými som pracovala. Ako je to možné, že dieťa, z ktorého sme "nedostali ani slovo" sa odrazu tak rýchlo rozrozpráva? Nestačí potom dieťa jednoducho dať do škôlky?

Nehovorí? Nečakajte! kurz pre rodičov a ďalšie materiály
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!